www.yurthaberleri.com

Bakan Kurum’dan kentsel dönüşüm çağrısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezinde yaptığı basın toplantısında İzmir’deki depremin ardından yürütülen arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını ve yıkılan bütün enkazların kaldırıldığını belirterek vatandaşlara da binalarının risk durumlarıyla ilgili tespit yaptırmaları çağrısında bulundu.

Bakan Kurum’dan kentsel dönüşüm çağrısı
24
06 Kasım 2020 - 14:45

 Bakan Kurum, “Riskli binaların tespitlerini yaptıralım bu binalarda oturmayalım. Müdürlüklerimiz de bunun tespitini yaptırın. Daha güvenli konutlarda oturun. Biz bundan sonra enkaz altında hiçbir vatandaşımızı aramak istemiyoruz” dedi.İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin enkaza çevirdiği İzmir’in Bayraklı ilçesinde 17 binada arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. AFAD İzmir Koordinasyon Merkezinde basın toplantısı düzenleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin 5. günündeki çalışmaları ve ileriye dönük yapılacak planlamalardan bahsetti. Bakan Kurum, “Bugün depremin 5. Günü ve aradan geçen süre zarfında devletin tüm kurumları İzmir için seferber olmuş durumdadır. Dün enkaz altından Ayda kızımızı sağ salim kurtardık ve tüm Türkiye büyük bir sevinç yaşadık. Hemen ardından birkaç saat sonra annesinin cansız bedeni çıktı. Hep beraber üzüntüye boğulduk. Ayda kızımız hepimizin kızı. Aydaları, İdilleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Hep onlarla birlikte olacağız. 113 saattir yoğun bir çalışma sürüyor ve 17 binada İzmir genelinde 8 bin kişilik arama kurtarma ekiplerimizle çalışmalarımız süratli bir şekilde devam ediyor. Enkaz kaldırma çalışmalarına başladık. Sadece bir alanda enkaz kaldı. Orada da hassas bir şekilde çalışmalarımızı AFAD koordinasyonunda sürdürüyoruz. Enkazı da bu hassasiyetle kaldıracağız. Dinlenmeden canını hiçe sayarak çalışan tüm çalışanlarımıza AFAD, UMKE, arama kurtarma ekiplerimiz, Kızılay, gönüllerimize şükranlarımı sunuyorum. Ne yazık ki enkaz altında kalan 114 canımızı kaybettik. En son Ayda kızımızla 107 vatandaşımızı da sağ salim kurtardık bin 35 vatandaşımız yaralandı. Tedavileri tamamlanan 898 vatandaşımız taburcu oldu. 137 vatandaşımızın tedavisi devam ediyor. 4’ü ağır olmak üzere 12 yoğun bakımda yaralımız var.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: