www.yurthaberleri.com

‘Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında, PRP yöntemi ile yüz güldürücü sonuçlar elde edilebiliyor’

Op. Dr. Hüseyin Arık, “PRP tedavisi; özellikle rahim zarının kalınlaşması, yumurta kalitesinin artması gibi durumlarda yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır” dedi.

‘Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında, PRP yöntemi ile yüz güldürücü sonuçlar elde edilebiliyor’
13
29 Ekim 2020 - 6:26

Medicana Çamlıca Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Arık önemli bilgiler verdi. Op. Dr. Arık, “PRP tedavisi; özellikle rahim zarının kalınlaşması, yumurta kalitesinin artması gibi durumlarda yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır” diyerek tekrarlayan tüp bebek başarısızlığına ilişkin şunları söyledi: “Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığının kısaca, (RİF – Repeated Implantation Failure) iyi kalite embriyo transferi yapılmasına rağmen 3 kez yapılan tüp bebek denemesinde gebelik elde edilememesi olarak tanımlandığını söyleyen Op. Dr. Hüseyin Arık, “Rahim ile ilgili tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında pek çok yönteme başvurulabilir. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında, yumurta kalitesini artırmaya yönelik ilaç değişiklikleri ya da destek tedaviler ile yumurta kalitesini artırmaya yönelik yaklaşımlar daha iyi embriyo elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca rahim zarında yapışıklık, polip, miyom gibi durumların saptanırsa mutlaka tedavi edilmelidir. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığının nedenleri, Azalmış Endeometrial Reseptivite, Embriyonik Defektler, Multifaktöryel Nedenler, üç başlık altında toplanabilir.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: