www.yurthaberleri.com

‘Bel fıtığını önlemek için kilo normal aralıkta tutulmalı, uzun süre aynı pozisyonda oturulmamalı’

Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. Hakan Somay, ”Bel fıtığını önlemek için kilonuzu normal aralıkta tutmalı, uzun süre aynı pozisyonda oturmamalısınız. Bacak, karın ve sırt kaslarınızı güçlendirecek egzersizler yapmanız bel fıtığı gelişmesini önleyebilir’’ dedi.

‘Bel fıtığını önlemek için kilo normal aralıkta tutulmalı, uzun süre aynı pozisyonda oturulmamalı’
28
29 Ekim 2020 - 6:27

Bel ağrısı, toplumda sıklıkla karşılaşılan problemlerden bir tanesi olarak ortaya çıkıyor. Hastaneye başvurunun, iş kaybının ve sonradan kazanılmış sakatlığın en önemli nedenleri arasında bel ağrısı da yer alıyor. Medicana Kadıköy Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doç. Dr. Hakan Somay, bel ağrısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?Her bel ağrısının bel fıtığı olup olmadığına açıklık getiren Doç. Dr. Hakan Somay, ”Bel ağrısının farklı sebepleri olabilir. Sırt kaslarını zorlayan ani hareketlere bağlı kas ve ligamentlerde meydana gelen gerilme sırt ağrısına sebep olur. Kemik erimesi ve eklem iltihabı (artirit) de bel ağrısı yapar. Bel ağrısı yapan durumlardan biri de bel fıtığıdır. Bel fıtığı; omurlar arasında yer alan diskin çeşitli nedenlere bağlı olarak dışarı taşması ya da kayması sonucu ortaya çıkar. Kayan bu disk, yakından geçen bir sinire baskı uygulayarak ağrıya, kol ve bacakta hissizliğe, güçsüzlüğe yol açar” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: