www.yurthaberleri.com

Bakan Yardımcısı Kıran: ‘Rohingya Müslümanlarının Myanmar’daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz’

Dışişleri Bakanı Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye’nin Rohingya mültecilerine kapılarını açan ülkelerin yanında durmaya devam edeceğini belirterek, “Rohingya Müslümanlarının gönüllülük esası çerçevesinde, güvenli ve insanlık onuruna yakışır bir şekilde Myanmar’daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz. Bu amaçla, uluslararası toplum çabalarına ivme kazandırmalıdır

Bakan Yardımcısı Kıran: ‘Rohingya Müslümanlarının Myanmar’daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz’
18
23 Ekim 2020 - 9:23

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, ABD ve İngiltere eş sunuculuğunda yapılan ‘Rohingya Mültecilerine Yardımların Sürdürülmesi Donörler Konferansı’na video konferans yöntemiyle katıldı. Kıran, Rohingya krizinin çağın en büyük trajedileri arasında yer aldığını ifade etti. Rohingalı Müslümanların, yardıma ve desteğe büyük ihtiyaç duyduğunu belirten Kıran, “Bu toplantının, müşterek çabalarımızda nereye geldiğimizi anlamamıza yardımcı olmasını temenni ediyorum. Türkiye, en başından bu yana Rohingya Müslümanlarının haklı davasının yanında durmuş ve kuvvetle desteklemiştir. En temel insani ihtiyaçlarından dahi mahrum bırakılan Rohingya Müslümanları, uluslararası toplumun desteğini hak etmektedir. Rohingya Müslümanlarının gönüllülük esası çerçevesinde, güvenli ve insanlık onuruna yakışır bir şekilde Myanmar’daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz. Bu amaçla, uluslararası toplum çabalarına ivme kazandırmalıdır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: