www.yurthaberleri.com

Şehit Kaymakamın ağabeyinden flaş iddialar: “İyileşecekti, vali başka hastaneye…”

Şehit Kaymakamın ağabeyinden flaş iddialar: “İyileşecekti, vali başka hastaneye…”
57
06 Ekim 2020 - 6:35

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün bombalı hücumda ölümüyle ilgili ağabey Ali Haydar Safitürk, kardeşinin şehadetiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuş oldu.

Kayyum olarak atandığı Derik Belediye Başkanlığı makamında 10 Kasım 2016’da uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, devrin İlçe güvenlik Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın yanı sıra devrin Mardin Valisi Mustafa Yaman hakkında da yeni suçlamalarda bulunmuş oldu.

Facebook hesabından, “Öyle bilgiler paylaşacağım ki; her insanın kanı donacak” diyen ağabey Safitürk, kaymakamın yaralı kurtulduktan sonra ölmesi için başka hastaneye naklinin bizzat devrin Mardin Valisi ve Mardin Büyükkent Belediyesi kayyımı Mustafa Yaman tarafınca yapmış oldurıldığını söylemiş oldu.

Kaymakam Safitürk’ün Derik Devlet Hastanesi’nden Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini belirten ağabey Safitürk, şunları kaydetti:

“Kızıltepe Devlet Hastanesi’nde 19 hekim tarafından kontrol altına alınan hastaya müşahede altında gözetilmelidir… tanısı konur… Durumu iyidir… süreın Mardin Valisi Mustafa Yaman bakar ki kaymakam iyileşecek…

Derhal müdahale eder… Doktorlara baskı ve zor kullanarak, hastayı Antep ersin aslan kalp hastalıkları hastanesine nakleder… Tüm doktorlar bu naklin yanlış olduğunu söylemiş olmasına karşın.

Nakledilecekse bir üst hastanenin dicle üniversitesi hastanesi olması gerekli olduğu söylenmesi ve yerinin burada hazır olduğu diye itiraz edilmiş olduğu halde… Kaymakam kafadan yaralıdır… Nakil kalp hastalıkları hastanesine yapılmıştır…”

‘BOMBAYI DERSANELERİN SAHİBİ PATLATTI’

Kaymakam Safitürk’ün yaşamını kaybetmesinin ardından devrin İlçe emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın “görevi dikkatsizlik” kabahatundan yargılandığı ve 6 ay hapis cezası aldığını da hatırlatan ağabey Safitürk, Kaymakam’ın görülen davalarında dinlediği ifadelerden çıkarımlarını şöyle paylaştı:

“Bombayı Derik’te kapatılan FETÖ Dershanelerinin sahibi patlattı… Bu fetocuyu Kaymakam a zamanın Derik emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay gönderdi… Çok kıymetli bir dostum diyerek randevu ayarlamıştır…”

Bir başka paylaşımında devrin emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutlay’ın vaka yerini temizletip, peşinden olay yeri incelemesi yaptırdığını ileri devam eden ağabey Safitürk, Kutlay’ın kendisine hakaret edip, tehdit ettiğini de paylaştı.

Kaymakam Safitürk’ün öldürülmesi olayıyla dava geçen yıl Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanmış ve 14 birey hakkında beraat kararı verilirken devrin kaymakamlık yazı işleri şefi Şerif Mesutoğlu hakkında 2 defa ağırlaştırılmış müebbet ve 28 yıl hapis cezası verilmişti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: