www.yurthaberleri.com

Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç vefat etti

Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç vefat etti
37
15 Eylül 2020 - 7:56

Vehbi Koç’un kızı, Koç holding Yönetim Kurulu eski başkan vekili Suna Kıraç hayatını yitirdi.

Koç tüm ortaklık CEO’su Levent Çakıroğlu, vefat haberini topluluğa, “Yaşamını ailesine, Koç Topluluğu’na ve bu ülkeye adamış olan çok kıymetli Suna Kıraç’ı uzun yıllardan bu yana savaşım etmiş olduğu hastalığı sebebiyle bu sabaha karşı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz” diyerek duyurdu.

Çakıroğlu açıklamasında şunları yazdı: “Sayın Suna Kıraç Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin endüstri, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan çok kıymetli bir iş insanıydı. Kurucumuz Vehbi Koç’un yanında çalışmaya başladığı 1960 yılından, Yönetim Kurulu Başkan Vekillliği’nden ayrıldığı 2010 yılına kadar vizyonu ve liderlik vasıfları ile Koç Topluluğu’na ve Türk endüstrisine yön veren en önemli isimlerdendi. Türkiye’nin ilk üst düzey iş hanımlarından olan Sayın Suna Kıraç 40 yıllık iş yaşamı süresince Türk sanayisinin uluslararası rekabette kendi gücüyle yer alması ve kurumsallaşması alanlarında emek verdi.”

Kıraç uzun senelerdir ALS hastalığı ile mücadele ediyordu. Suna Kıraç, İnan Kıraç’ın eşiydi.

Suna Kıraç kimdir?
1941 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Suna Kıraç, Arnavutköy Kız Koleji’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde bankacılık ve finansman alanlarında eğitim almıştır. Babası Vehbi Koç ile çalışmaya başladığı 1961 yılından Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’nden ayrıldığı 2010 yılına kadar Koç tüm ortaklık’de aktif vazife yapmıştır.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: