www.yurthaberleri.com

Dikkat… Dikkat… Meteoroloji üst üste uyarılar yapmaya devam ediyor

Dikkat… Dikkat… Meteoroloji üst üste uyarılar yapmaya devam ediyor
192
01 Haziran 2020 - 9:05

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, Trakya, Marmara, batı ve orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun batısı ve kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağış planlanıyor. Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nde de kuvvetli lodos etkili olacak.Yağışlar akşama doğru tesirini kaybederken, batı ve orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun orta kesimlerinde etkisini sürdürmeye devam edecek. Sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere bakılırsa: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun şimal ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yer yer ufak çaplı dolu yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Trakya Kesimi, cenup ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta, Eskikent ve Çankırı çevrelerinde mahalli olarak kuvvetli (21-50 kilo/m2) olması planlanıyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişim olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normallerinin birazcık altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri yöreında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle cenup ve batı yönlerden hafifçe, bazı bazı orta kuvvette, öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun cenup ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güçlü (30-60 km/sa),Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi umut ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğleden sonra Trakya Kesimi, güney ve İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta, Eskikent ve Çankırı çevrelerinde mahalli olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; öğleden sonra ve akşam saatlerinde cenup ve güneybatı (Lodos) yönlerden Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun cenup ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/sa),Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 22°CÇok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Çatalca ve Silivri ilçelerinde mahalli olarak güçlü olması planlanıyor.

ANKARA °C, 21°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 24°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 22°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batısı, öğleden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 18°C Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 20°C Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 21°C Az bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu

DİYARBAKIR °C, 30°C Az bulutlu ve açık, zaman içinde parçalı bulutlu
Kaynak Yeniçağ

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: