www.yurthaberleri.com

Hastaneler haziranda normalleşiyor

Hastaneler haziranda normalleşiyor
98
17 Mayıs 2020 - 8:00

Cumhurbaşkanlığı’nın normalleşme takvimine gore 1 Haziran’dan itibaren hastanelerde uygulanan salgın tedbirlerinin gevşetilmesi planlanıyor.
Plana bakılırsa pandemi hastanelerinin sayısı kademeli olarak azaltılacak, diğer hastaneler hazirandan itibaren koronavirüs öncesindeki benzer biçimde hasta kabul edebilecek.

Cumhurbaşkanlığı’nın bakanlıklarla dinamik şekilde izlediği koronavirüs planına gore sağlık sistemindeki normalleşmenin haziranda başlatılması öngörülüyor. Sıhhat sisteminin normalleşme takvimine gore, 1 Haziran’dan itibaren pandemi hastanelerinin sayısı kademeli olarak azaltılacak. Bir tek İstanbul ve Ankara gibi olay sayılarının nispeten fazla olduğu illerde pandemi hastaneleri olacak.

HİJYEN DESTEĞİ TALEBİ

Salgın döneminde nakit akışının bozulduğuna dikkat çeken sıhhat sektörü ise Cumhurbaşkanlığı’ndan ve sıhhat Bakanlığı’ndan SUT fiyat artışlarının her yıl makul düzeye endekslenmesini, 3 aylık dönem için geçmiş bir senenin SGK faturalarına nazaran ödeme yapılmasını ve hijyen tedbirleri sebebiyle artan giderler için destek istedi. Hijyen tedbirleri sebebiyle giderlerin arttığını belirten sektör temsilcileri, düşmeyen aylık cari giderler sebebiyle destek talep etti. Sektör temsilcileri, hükümetten mart, nisan, mayıs ayını kapsayan 3 aylık dönemde SGK prim ödemelerinin işsizlik fonundan karşılanmasını, 3 aylık dönem için geçmiş bir yılın averaj SGK faturasının global bütçe olarak belirlenip ödenmesini, SUT fiyat artışlarının her yıl makul bir artışa endekslenmesini ve COVID-19 sürecinde yerli araç-gereç üretiminin teşvik edilmesini istedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: