www.yurthaberleri.com

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar görevinden ayrıldı (Orhan Acar kimdir?)

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar görevinden ayrıldı (Orhan Acar kimdir?)
117
13 Mayıs 2020 - 15:26

Öğrencileriyle yaptığı görüntülü görüşmede, kameranın açık olduğunu unutan ve kullandığı ifadelerle tepki çeken Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar çekilme etti.

Öğrencilerle yaptığı video konuşma sırasında tarafındaki kişiye “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” diyen Ankara Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, toplumsal medyada büyük tepki görünce görevinden istifa etti.
Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, dün akşam öğrencilerin sorularını yanıtlamak için video konferansa katıldı.

Prof. Dr. Acar, video konferans görüşmesi başlarken kendisine soru yönelten kız öğrencilerin isimlerini söyleyip, yanındaki kişiye, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” diyerek güldü.

Acar, yanındaki ferdin “Öğrenciler bu söylediklerini duyar” demesi üzerine, “Ses de gidiyor, yanıldık” diyerek, elini başına götürdü. O ana ilişkin görüntü, toplumsal medyada paylaşıldı. Çok sayıda öğrenci ve kullanıcı Acar’a tepki gösterdi. Bunun üzerine Orhan Acar, görevinden istifa etti.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Üniversiteden mevzuya ilişkin yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın toplumsal medya ve basına yansıyan ifadeleri sebebiyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13 Mayıs 2020 tarihinde istifa etmiştir” denildi.

PROF. DR. ORHAN ACAR KİMDİR?

Orhan Acar, 1 Ocak 1962 yılında Ankara’da hayata merhaba dedi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Kimya kısmınde lisans eğitimi gören Acar, 1988’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Makine Mühendisliği/ Nükleer Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı.

1996 yılında da Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Analitik Kimya kısmınde doktorasını tamamladı.

1986-1990 yılları içinde ODTÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak kariyerine başladı.

1990-1991’de Dicle Üniversitesi, Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nde yine Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

1991-2007 senelerı içinde Türkiye Atom Enerjisi Kurumu/SANAEM’de vazife yaptı. 2007- 2013 Gazi Üniversitesi, Atatürk Meslek Yüksekokulu’nda çalışan Acar, 2013 yılından bu yana Gazi Üniversitesi, Fen Fakültesi, Kimya bölümünde dekan olarak görevini sürdürüyordu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: