www.yurthaberleri.com

Evde karantina yeniden başlasın..!

Evde karantina yeniden başlasın..!
86
11 Mayıs 2020 - 15:29

Koronavirüs salgınının başladığı Çin’in şimal Kore ve Rusya ile sınır olan Jilin eyaletindeki Şulan kentinde yeni vakalar tespit edildi. Şehir karantina altına alınırken, alışveriş için yalnızca 1 kişinin dışarı çıkmasına izin veriliyor. Uzmanlar ise Çin’de ikinci bir dalga olmasından endişe ediyor.

Koronavirüs salgınında birçok ülkede sosyal mesafe ve karantina önlemleri hafifletirken, Asya’da ikinci dalga endişesi yaşanıyor. Koronavirüs salgınının başladığı Çin’in şimal Kore ve Rusya ile sınır olan Jilin eyaletindeki Şulan kentinde yeni vakalar tespit edildi.Şehir karantina altına alınırken, alışveriş için yalnızca 1 ferdin dışarı çıkmasına izin veriliyor. ​

EVDE KARANTİNA tekrar BAŞLATILDI

Çin devlet medyası, yetkililerin Shulan’daki spor tesisleri, sinemalar ve kütüphaneler dahil olmak üzere tüm halka açık yerlerin geçici olarak kapatılmasını emrettiğini bildirdi. Bölge halkının olağandışı koşullar dışında evlerinde kalmalarını emrettiğini söylemiş oldu. Orta yada lise son sınıf öğrencilerinin online tahsile geri döneceğini açıklanırken tüm toplu taşıma çalgıları yasaklandı.

KORONAVİRÜSÜN KAYNAĞI KADININ gezi ETMEDİĞİ BELİRLENDİ

Sulan’da süregelen salgının deposunın belirlenemediği, salgının kaynağı olarak tespit edilen 45 yaşındaki hanımın şehir haricinde yerleşim ya da seyahat geçmişi olmadığı ifade edildi. Meydana getirilen inceleme ondan sonra kadının, denizaşırı ülkelerden veya öteki kentlerden dönen insanlarla bilinen hiçbir iletişim geçmişine haiz olmadığı açıklandı.

Öte taraftan dünya genelinde karantinaya alınan ilk şehir olan Vuhan’da aslabiri ülke dışı kaynaklı olmadığı belirtilen beş vaka görüldü. Salgının başladığı yer olan Vuhan’da 76 gün süren karantina 8 Nisan’da kaldırılmıştı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: