www.yurthaberleri.com

Toyota’dan karbondioksit emisyonu için büyük hedef!

Toyota, 2050 yılına kadar karbondioksit emisyonunu %90 oranında azaltmak istiyor.

Toyota’dan karbondioksit emisyonu için büyük hedef!
77
09 Mayıs 2020 - 23:40

Toyota, CO2 emisyonunu içinde bulunduğumuz yüzyılın ortasına kadar %90 oranında azaltmak için oldukça iddialı bir plan duyurdu. Japon otomobil üreticisi, bunu başarmak adına hibrit teknolojisi geliştirme ekibini 2021’e kadar %30 oranında genişletecek ayrıca en az 19 yeni düşük emisyonlu güç aktarma organı seçeneği sunmayı amaçlıyor.

Aynı yıl Japonya, Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’de satılan tüm Toyota araçlarının yaklaşık yüzde 60’ında, yüzde 15 oranında karbondioksit emisyonunu azaltacak yeni güç aktarma organları bileşenleri kullanacak.

Ancak, müşterilere “eğlenceli bir sürüş” yaşatabilecek otomobiller de sunmak istediği için verimlilik artışı markanın tek amacı değil. Toyota, “sürücülerin iradesine cevap veren ve çevre dostu olan, aynı zamanda verimli bir şekilde yakıt tüketen sürüş performansına sahip” bir otomobil üretmeyi amaçladığını açıkladı.

Otomobil üreticisi, projenin bir parçası olarak yeni 2.5 litrelik, dört silindirli benzinli motoru piyasaya sürüyor. Yeni Dynamic Force Engines ailesinden olan motor benzinli araçlar için yüzde 40, hibrit araçlarda yüzde 41 olan dünyanın en iyi termik verimliliğine sahip.

Ayrıca, Toyota, iki yeni otomatik şanzıman ve sekiz ileri ile on ileri vites seçeneklerini sundu. Bunlar “geleneksel şanzımanlara göre kompakt ve daha hafif olduğu için aracın yakıt ihtiyacını azaltıyor”. Düşük ağırlık merkezleri “gelişmiş sürüş stabilitesi ve daha iyi viraj alma kabiliyeti” olarak yansıyor.

Ancak, bizi yalnızca hibritler beklemiyor. Japon otomobil üreticisi 2020’ye kadar tamamen elektrikli modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu yeni kurulan elektrikli otomobil bölümünün başında şirket başkanı Akio Toyoda atandı. EV planlamalarını Toyota’nın başkan yardımcısı Mitsuhisa Kato ve Shigeki Terashi ile birlikte yönetecekler.

Toyota'dan karbondioksit emisyonu için büyük hedef!

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: